Typy , rady a užitečné odkazy

Nejprve dovolte varování

Začněme tím, že podrobně prostudujete podmínky pronájmu obytného vozu. Při převzetí obytného vozu společně s pronajimatelem pečlivě zaznamenejte faktický stav vozu. Uvědomte si, že si půjčujete majetek vysoké hodnoty a je třeba se podle toho chovat. Co nebude zaznamenáno v protokolu o převzetí jako poškození ,bude bez dalšího požadováno jako finanční plnění po Vás.

  • Pozorně věnujte pozornost při poučení s obsluhou vozu , předejdete tak škodám.
  • O předání a převzetí obytného vozu bude sepsán předávací protokol, kde budou zaznamenána data vozidla, přesná výbava a případné poškození. Tento protokol je písemným záznamem, z kterého se vychází při vrácení obytného vozidla. I na Vás tedy záleží, aby tento doklad byl úplný a přesný a ve Vašem zájmu si je tedy pečlivě prostudovat a zkontrolovat, případně nechat doplnit a potvrdit.
  • Nepodnikáme proto, aby jsme Vám „něco“ mohli přiúčtovat, ale stejně tak né proto, aby v duchu “ z cizího krev neteče“ ,jsme nechali zničit obytné vozy . Zkuste si představit , že máte trávit dovolenou v obytném voze , ve kterém někdo před Vámi zanechal špínu, zápach, věci poničil -> nebudete spokojeni.

Pokud se na vozidle objeví poškození, která nebyla uvedena v předávacím protokolu, budeme požadovat úhradu náhrady škody po Vás, nad rámec pojistného plnění. V takovém případě se podílíte na škodě spoluúčastí, která činí 10% z pojistné události, minimálně však 10.000 Kč. Tedy zjednodušeně, každá škoda od 10.000,-Kč, bude požadována po Vás jako nájemci . Výmluvy, že to již bylo, že to udělal někdo jiný apod. NE – budem požadovat náhradu škody.

Několik doporučení

Pamatujte, že řídíte velké vozidlo:

Délka cca 7m
Šířka 2,3m
Výška přes 3m
Hmotnost 3500kg

Při jízdě mějte na paměti výšku obytného vozu a soustřeďte se na možné překážky ve výšce kolem 3 metrů nad zemí – POZOR (římsy budov, balkony, okapy, pergoly, altány, větve stromů, konstrukce, výška mostů, bran, a pod.)

Délka obytného vozu přesahuje 7 m, pozor tedy při couvání, otáčení, vyjíždění z řady vozů, zajíždění do kempů, atd., využijte posádku k navigaci.
Délka obytného vozidla výrazně přesahuje za zadní nápravu, tudíž zadní část VYBOČUJE – dostatečně si najíždějte do zatáček a udržujte bezpečnou vzdálenost od všech případných překážek.

Pozor, obytný vůz nedokáže zastavit jako vaše osobní auto – je několikrát těžší a tudíž potřebuje i několikrát delší brzdnou dráhu, máte půjčen obytný vůz ne závodní auto. Všeobecně se doporučuje jet rychlostí o 20 až 30 km pomaleji , než by jste jeli se svým osobním vozem, na dálnici je optimální rychlost kolem 100 km/h.

POZOR na:

  • boční vítr
  • výmoly
  • nerovnosti vozovky

Během jízdy musí být zavřena všechna okna, nezapomeňte na markýsu !
K řízení obytného vozu postačuje řidičské oprávnění skupiny B, všechny obytné vozy mají totiž celkovou hmotnost nepřesahující 3500 kg.

Určitě raději spíte ve vlastním, proto necháváme na Vás vybavení vozu prostěradly, polštáři a příkrývkami , či spacími pytli.

 

Co s sebou

  • ložní prádlo – povinná vlastní výbava !!!

Užitečné odkazy

www.Booking.com

Trasy
maps.google.cz
www.mapy.cz

Trajekty

www.aferry.cz

Kempy – Evropa

www.eurocampings.co.uk

Kempy – ČR
www.dokempu.cz

Board Atlas

www.reisemobil-international.de